10 Qisaslı Orta Yazarlar Ən İstiğini Paylaşaraq 'Yazmağa necə başlamaq' məsləhətlərini verirlər

Bəlkə onlar düşündüyünüz qədər axmaq deyil ...

MənbəMənbə

Jasper: “Bir vaxtlar bütün yazıçılar hekayələrini, nə olursa olsun eyni şəkildə başladılar. Və işləmişdir. Bütün pensmiths üçün standart idi. Bilmirəm niyə heç kim bu ifadəni işlətmir. Mən bu il üçün qəbul etmək niyyətindəyəm. "

Mənbə

Sonja: "Fantaziya yazdığım zaman xarakteri geyinməyi xoşlayıram, ruh halımı alır. Bəzən romantik bir cübbə atıram və kağıza qələm qoymadan peri meşəsinə tökürəm və bütün bunları fərqləndirir. Doğru paltar hədiyyə etmək heç vaxt təsəvvürümə səbəb ola bilməz. "

Mənbə

Robert: “Yazmağa başlamağa ciddi yanaşıram və soyuq, qaranlıq bir çardaqda otururam. Sözləri qələm və mürəkkəblə məxmər bir səhifəyə vururam. Döşəmələri istifadə etmək mənim adətim idi, amma tutuquşum lələklərdən qurtuldu. "

Mənbə

Xanım Veronika: "Mən xidmətçimə zəng vurub bunu etməsini xahiş edirəm. İşi yerinə yetirmək istəmədiyiniz bu yorucu vəzifələri yerinə yetirə bilmədiyiniz təqdirdə işçi heyətinə sahib olmağın mənası yoxdur. Dostlarımla tiffindən zövq almaq və insanlar haqqında hekayələr mübadiləsi etmək məni azad edir. ”

Mənbə

Jessica: “Yazmağa başlamaq asandır. Mən bir süjet generatoru tətbiqetməsindən istifadə edirəm. Bu gün əsas personajlarımı 'Toast' və 'Qaş' adlandırmağı və onları balıqçı dükanında görüşməyimi təklif etdi. Nə qədər parlaqdır! Heç özüm də bu barədə düşünməzdim. "

Mənbə

Maks: "Bir az antikvar mağazasına baş çəkirəm və köhnə poçt kartlarının arxasından fikirlər tapıram. Onların çoxu İngiltərədəndir, buna görə hava haqqında çox yazıram və günortadan sonra mənimlə çay içməyə gələn kimsədir ”.

Mənbə

Səadət: "Mən saniyəölçən təyin etdim və otaqda görə biləcəyim şeylərin çoxunu qeyd etmək üçün 60 saniyə vaxt verirəm. Sonra hamısını bir hekayəyə saldım. Dünən bir çay dəsmalının bir dəst dəstini necə quruduğunu yazdım. Mətbəxdə idim. ”

Mənbə

Tabitha: "Mən dostumun Facebook-un divarına baxıram ki, onun nə olduğunu öyrənmək və sərgüzəştlərini hekayələr halına salmaq üçün. Dünən mən ayaqqabılarını harada tərk etdiyini xatırlaya bilməyən bir qadın haqqında yazdım. Bu səhər ev pullarını ayaqqabı və baş ağrısı həblərinə xərcləyən bir qadın haqqında bir nağıl yazdım. "

Mənbə

Gary: "Çox sayda e-poçt alıram və onların boşa çıxmasına heç bir səbəb yoxdur. Hər birinin ilk sətirindən istifadə edirəm və hekayə yaratmaq üçün digərinə əlavə edirəm. Məsələn, 'hekayənizin Orta tərəfdə on azarkeşi olduğu üçün qazana biləcəyiniz mükafatların miqdarında heç bir məhdudiyyət yoxdur. Etiraf edirəm ki, bir az işə ehtiyac var, amma əminəm ki, möhkəm bir hekayənin başlanğıcı oldum. ”

Mənbə

Devid: “Yerli qəbiristanlığa yudum və qəbirüstü kitabələri oxusam kömək olur. İnsanların qəribə köhnə adlarını və onları təsvir etmək üçün istifadə olunan sözləri qeyd etdiyim zaman çoxlu sayda fikir axır. Bu, mənim son xəbərimdir: 'Burada Ferdinand Finglebaum, rüsvayçılıq qurbanıdır. Sevgilisi Violeta tərəfindən qaçırılmadı. ' Onun həyatı və ölümü ilə bağlı çoxlu süjet fikirlərim var. "

Bu Xəyali Orta Orta Yazıçılar, müvəffəqiyyətinizi sonradan aşağıda izlədiyiniz müddətdə 'yazmağa necə başlamaq' fikirlərini istifadə etməyinizə qarşı olmadığına razıdırlar.

Müəllif hüquqları © 2020 Bridget Webber. Bütün hüquqlar qorunur

Bu hekayəni bəyənmisinizsə, bunları da bəyənə bilərsiniz: