# 4 - Bir işçi şəbəkəsində etdiklərinizin faydasını necə ifadə etmək olar

Bu, hazırda çalışan və ya bir işçi heyəti şəbəkəsini, habelə onları işə salmağı düşünən iş yerlərini idarə etməkdə maraqlı olanlara kömək etmək məqsədi daşıyan #Staffnetworksery'dəki son blog yazıdır.

Rəhbərlik etmək və ya bir heyət şəbəkəsinə qoşulmaq bəzən şükrəsiz bir iş ola bilər. Bu qədər ehtiras olduğuna görə çox şey edirsən, amma başqalarına etdiklərinizi başa düşməyinizə və bunun gün işinizə necə uyğun gəldiyini görməyə necə kömək edirsiniz? Daha aşağıda məlumat əldə edin.

Ajay

Həmsədr olaraq cəbhədən rəhbərlik etməlisiniz - strategiyaya rəhbərlik etməlisiniz, qrupunuzu fərdlər kimi başa düşməli və öz rollarından, sənayenizin ətrafındakı şəbəkədən yaxşı nələr əldə etmələrini və şəbəkə üçün güclü bir səs olduğunuzu əmin etməlisiniz. Mən bir komandanı idarə edən bir menecerə çox bənzər bir rol görürəm və buna görə də eyni təcrübələrin çoxunu keçirirəm.

Mənim motivasiyam atamın Sığortada yeganə etnik azlıq olduğunu görməkdən qaynaqlanır və karyeramda nə qədər kömək əlim olduğunu başa düşürəm.

Məqsədlər anlayışını öyrətdim və çox erkən bir plan qurmuşdum və vəzifəm indi mümkün qədər çox BƏMƏ insanlarına öz karyeraları ilə necə kömək etməyim barədə danışıram, şəbəkələri bunun üçün əla bir yol olaraq görürəm. Şəbəkələr təhlükəsiz bir mühit və ümumiyyətlə daha xoşbəxt bir işçi qüvvəsi təmin edir və bu, son müştərilərə görə süzgəcdən keçirə bilər, mənə görə onlar şirkət mədəniyyətinin əsas hissəsidir.

Natan

Auto Trader BAME Şəbəkəsinin həmtəsisçisi olaraq mən həm şəbəkə üzvlərinə, həm də qalan müxtəlifliyə və İnkişaf Gildiyasına cavabdehəm. Mənim üçün bu, üzərinə götürdüyümüz öhdəlikləri yerinə yetirmək deməkdir. Bu, mənim işimi təşkil etməyimlə yanaşı müəyyənləşdirdiyim bir məsuliyyət olduğundan təsirli olmağın açarıdır.

Bu mövqedəki sürücüyə ilk növbədə ən çox sevdiyim iki məqam əlavə olundu: "Görmək istədiyiniz dəyişiklik olun" və "Həllin bir hissəsi deyilsinizsə, problemin bir parçasısınız".

Şəbəkələr görmək istədiyiniz dəyişiklik haqqında. Auto Ticarət BAME Şəbəkəsindən son mesajlar

Bir təşkilat üçün müxtəlif və nümayəndəli bir işçi qüvvəsinin olmasının əhəmiyyəti və faydaları ümumi bir bilikdir, buna baxmayaraq, bu qədər dırnaq almış bir çox şirkətin olmadığını görmək üçün uzaqdan baxmaq lazım deyil.

Düşünürəm ki, şəbəkəmizin Auto Trader-a dəyər verdiyi bir çox yoldan biri, D & I səyahətində işimizə kömək edən fikirlərin, düşüncələrin və düşüncələrin toplanmasına kömək etməsidir; həm faydalı, həm də təsirli bir şəkildə.

Şəbəkə üzvləri və daha geniş iş arasında daha yaxşı ünsiyyət axını üçün bir vasitə yaratdı ki, bu da öz növbəsində yalnız işçilərin fəallığını artırmalıdır.
Auto Trader-də Exec Əks Təlim Sessiyası - İşçilərin Nişanlığının artırılması

Məryəm

Firmamın multikultural biznes şəbəkəsinə qoşulmaq həvəsim mədəniyyətin insanların korporativ dünyadakı təcrübəsində böyük rol oynadığını başa düşməkdən irəli gəlir.

Məsələn, uğurlarınız barədə cəsarətlə və yüksək səslə danışmaq BƏM insanların çoxunun mənfi mədəni birlikləri ilə davranışlarıdır.

İnanıram ki, mədəni zəka (mədəniyyətləri dərindən bilmək və maraqlanmaq və bundan işdəki insanlarla münasibətlərinizə fayda vermək üçün istifadə etmək) gələcək işçi qüvvəsi üçün fərqli və həyati bir xüsusiyyət olacaqdır.

Şəbəkə rəhbərliyindən nə qazanmaq istədiyinizi başqa hər hansı bir sinifdənkənar fəaliyyət kimi nəzərə almaq vacibdir.

Bir heyət şəbəkəsinə rəhbərlik edərək, bir komanda, hadisə təşkilatı, xalq qarşısında çıxış etmə bacarığımı inkişaf etdirdim və inkişaf etdirdim. Heyət şəbəkəsi yaradıcı olmaq və firmanın xeyrinə hadisə və strategiya ideyaları həyata keçirmək üçün əla yerdir.
Bir heyət şəbəkəsinə qoşulmaq bir bacarıq inkişaf etdirmək və yaxın qrupunuzdan kənarda insanlarla görüşmək üçün əla fürsətdir.

Jerome

Bir işçi şəbəkəsinin sədri olmaq böyükdür, məsuliyyət və yaradıcı və təsirli olmaq azadlığı alıram. Cəmiyyət üçün yaxşı işlər görməkdən və məndən sonra gələcəklər üçün təcrübələrə müsbət təsir göstərməkdən qürur duyuram.

Natan kimi, mənim motivasiyam əvvəlcə ilk addımı atmasam, başqa heç kimin etməyəcəyimi tanımaqdan gəldi.

Çox tez bu motivasiya şəbəkənin mövcudluğuna və hadisələrə şəxsi təsirdən bəhs edən həmkarların rəyi ilə dəstəkləndi və könüllülərin şəbəkənin məqsədlərini dəstəkləməyə böyük hazırlığı ilə qarşılandı.

İnanıram ki, şəbəkəmiz BAME mövzusunda məlumatlılığı artırmaq və müzakirə etmək üçün cəmiyyətin bir hissini təmin etməklə biznesi dəstəkləyir və artırır, məsələn, bir neçə ad vermək üçün yüksək rəhbərlik, işə qəbul, inkişaf və mədəniyyət arasında təmsilçilik.

Bu #staffnetworkseriesin sonudur. Bu məzmunu oxuduğunuz və maraqlandığınız üçün təşəkkür edirəm.

Hər hansı bir sualınız varsa, aşağıda bizə müraciət edə bilərsiniz:

Ajay Mistry (Brokerlik və iCan)

Nathan Dyke (Auto Trader, BAME Network Qurğusu)

Jerome Grant (Capgemini, CBAME Şəbəkə həmsədri)

Mary Agbesanwa (PwC MBN və NYT şəbəkəsi)

Serialda da: