5 Bütün Sahibkarlar üzləşir və bunun öhdəsindən necə gəlir

Salam, mənim adım Jasmine S. Rodos AKA The Pretty Plug. İnternetdə qadınları #walkbyfaith & #launchyourgold-a ilham verir, həvəsləndirir və tərbiyə edirəm. Brendlər və biznes sahibləri internetdə təsirlərini artırmaq üçün marketinq strategiyaları yaratmaqda ixtisaslaşmışam. Qızılınızı (kitab, blog, youtube kanalı, podcast, fikir, texnoloji tətbiqetmə və ya icma) işə salmağınıza qədər heç nə olmur. Siz ümumi məxrəcsiniz.

Tam iş vaxtı sahibkarlıq səyahətimə başlamağımdan 90 gün keçdi, amma 2015-ci ildən etibarən məzmunu hazırlayıram və platformamı Pretty Plug kimi qururam. Bütün bunlar ardıcıl olaraq sosial mediada imanla getməyimdən başladı. sahibkarlıq.

Böyük fikirləri olan bir çox qadın və kişi ilə danışıram, amma hamısı zamanla aşılmalı olan eyni beş çətinliklə qarşılaşır. Bunları öz səyahətimdə də dəf etməli olduğum üçün aşağıda sadaladım. Zəhmət olmasa, bu oxuduğunuzdan zövq alsaydınız, mənə bir şərh və qısqacalar buraxın. Bir şeyi əldən vermişəmsə, mənə də bildirin. Növbəti məqaləm üçün ilham üçün istifadə edəcəyəm.

1. Fikirinizin təsdiqlənməsi

Sinif məktəbindən bəri, müəllimlərimizin verdiyi qaydalar və təlimatlarla bir imtahan verdiyimiz zaman "A" aldığımız öyrədilmişdir. Müəllim sadəcə apardığımız testlər əsasında başa düşdüyümüzü nümayiş etdirməli olduğumuzu bilirdi. Bir marka və ya biznes qurarkən bu qaydalar artıq tətbiq edilmir. Etmək istədiyiniz böyük bir fikir və ya vizyonunuz olduqda "A" almırsınız. Əslində dünya "C" qiymətini verə bilərsə, bu fikrin necə işlədiyini görə bilmirik, amma uğurlar. Dostlarımıza və ailəmizə bu barədə fikir söylədikdən və "C" qiymətimizi aldıqdan sonra hər zaman qiymətləndirdiyimiz bir şeyi itirməyə başlayırıq. Fikiriniz etibarlıdır, ancaq bu anda yalnız "C" edə biləcəksiniz. ASK Method® şirkətinin baş direktoru Rayan Levesque tərəfindən "Seç" i oxudum və bu mənim həyatımı dəyişdirdi. Aşağıdakı suallara cavab verməklə öz fikirlərinizi təsdiq edə bilərsiniz.

Dünyadakı hər şeydən daha çox nə etməyi sevirsən? (Nə olduğunu müəyyənləşdirin.)
Şəxsiyyətinizə və gücünüzə uyğundurmu?
Növbəti beş il üçün edə bilərsiniz?
Bunun üçün öləcəksən?

Düzünü deyim, bu sualların hamısına cavabım #WALKBYFAITH idi. NYC mənzilimdə günlərimi işimdən necə çıxacağımı və gəlir əldə edəcəyimi anlamağa çalışdım. İnsanları çağırmağa və başqalarından mənə daha çox xoşbəxtlik gətirəcək nə etməli olduğumu soruşmağa vaxt sərf etdim. Bununla birlikdə cavabım da var idi. Mən, həqiqətən, fikrimin "doğrulanmasına" ehtiyac duymadım. Bir dəfə “bu” na əmin oldum. İnam sıçrayışını aldım və indi "C" qiymətimi ətrafımdakılardan alıram. Bir çox insan Nyu-Yorkdakı altı rəqəmli işimi tərk etdiyim üçün tamamilə dəli olduğumu düşünür. Gündəlik özümü doğruladığım və ya seçimimə tam inamlı hiss etdiyimi deyə bilmərəm. Ancaq hisslərimin həqiqət olmadığını bildiyim üçün çox əminəm. Mənim olduğum kimliyimə bağlıdır və yerdəki marafonumda bunu bir az açmağa davam edəcəyəm.

2. Uyğunluq

Wall Street-də 9-5 işləyərkən ardıcıllığı mənimsədim. Hər həftə bəhanə olmadan edə biləcəyim BİR şeyi tapmaq üçün üç il kimi uzun müddət tələb olundu. 2015-ci ildə Snapchat ilə başladım və ekranda #walkbyfaith sözləri ilə ayaqlarımı hərəkət etdirdim və hər gün etdim. Ancaq bu, mənim fikrimcə, sadə idi. Bu gəzinti təsdiqini özümə yaratmağı öhdəmə götürmək günümdən beş saniyə keçdi.

Məzmun yaratmaq və super ardıcıl olmaq çətin idi. Blog qurmağa başladım, ardıcıl deyildim. Youtube kanalına başladım - ardıcıl deyildi. Mən universiteti bitirdim və mərkəzdə #walkbyfaith olan bir şey etmədən tamamilə boş hiss etdiyim yerdən altı ay keçdim. #Podcasting haqqında öyrənəndə bu oldu. Hər kəslə, hər yerdə müsahibə verə bilərəm və şounu tanıtmaq üçün həftədə sosial media marketinqi ilə məzmun yarada bilərəm. Mən bir şey tapdım və buna davam etdim.

Çox istirahət etmədiyim vaxtlar oldu. Yeməkdən darıxdığım vaxtlar olurdu. Epizodum düzgün yüklənmədiyi üçün işə gecikdiyim vaxtlar oldu. Ancaq müvəffəqiyyət hekayələri ilə Allaha güvənən xristian sahibkarların hekayələrini danışmaq üçün enerjimi, vaxtımı və səyimi qurban verməkdən başqa daha xoş bir şey olmadı. İcazə verin, podkastımı burada yerləşdirim. Bu mənə sevinc bəxş etdi və onu bir podkastdan şouya qədər daha böyük etmək istədiyimi bildim, amma hər kəs bir yerə başlamalı idi.

Bir şeyin nədir?

• Danışmağı sevirsən? Podcasting cəhd edin.
  • Yazmağı sevirsən? Blog yazmağa cəhd edin.
  • Danışmağı və video çəkməyi sevirsən? IGTV Videoları yaratmağa çalışın, sonra YouTube-a köçün.
  • İcmalar qurmağı xoşlayırsınız? Aylıq barmaqlıqlar və ya görüşlər keçirməyə çalışın.

Bir şeyiniz nə olursa olsun, 90 gün ərzində sınayın. Dərhal yapışmırsa özünüzü döyünməyin. Prosesin gözəlliyi budur. Bu fikri təsdiqlədiyinizi xatırlayın, özünüzü görmək üçün lütf verin.

3. Vaxtın idarə edilməsi

Hamımıza gündə iyirmi dörd saat verilir. Bu nöqtəyə qədər, düşünmürəm ki, texnologiya bizim dövrümüz üçün yeni bir vaxt hackini yaratdı, başqa bir müddətə diqqət mərkəzində olmağımızı çətinləşdirməkdən başqa. Kollecdə vaxtımı mənimsəməyə başladım. Təqviməmdə olmasaydı, mən bunu etməzdim. Bu mənalı görünə bilər, amma çox dəyər verdiyim şeylərdən kənarda planlaşdırdığım hər hansı bir fəaliyyətin planlaşdırıldığını və vaxt / məkan olduğunu bilmək məni çox sevindirir. Məni nöqtədə saxlamaq üçün google təqvimi, google vərəqləri və mobil telefonumdan istifadə edirəm. #texlover

Bu yaxınlarda evləndim, buna görə indi mənim vaxtım daha da vacibdir, çünki onu mənə ehtiyacı olan başqa bir insanla bölüşürəm. lol. (Mən bunu yazarkən həqiqətən əsəbləşdim.) Xüsusi cədvəlim əsasında icra etdiyim fəaliyyətlərimi siyahıya salmağı və vaxt yuvalarında yerləşdirməyinizə kömək edən bu üstün hesabatı hazırladım. Daha sonra google təqvimimə çevirirəm və bəhanələr olmadan bağlayıram. Bir şey işə yaramırsa, çubuq qədər işləməyə davam edirəm.

Bir nəzər yetirin. Fəaliyyətinizi sadalamaq və sizin üçün mənalı olanları prioritetləşdirmək sizin üçün əla bir bələdçidir. Həm də həftəlik qızıl üzvlərimin klubunda tərbiyəçi və məşqçi qadınları hədəfləri ilə izləmək üçün çalışıram. Əgər maraqlanırsınızsa, burada yoxlayın. Kod istifadə etdiyiniz zaman ilk ayınızdan 10% endirim əldə edirsiniz: GOGMC.

4. Dəstək

Bir təşəbbüskar və ya bir məzmun yaradıcısısınızsa, bilirsiniz ki, bu, hər kəsin qarşılaşdığı əsas işlərdən biridir. Dəstək. Sizdə ya var, ya da yoxdur. Brendon Burchard əslində bu başlığı yazdı və daha çox razı ola bilmədim. Xəyallarınız və işləriniz çoxları tərəfindən başa düşülməyəcəkdir. Buna görə özünüzü sizə dəstək ola biləcək fikirli insanlarla əhatə etməlisiniz. Onların əksəriyyəti konfranslarda olacaq. Keçən həftə 2020-ci ilə baxmalı olduğunuz ilk 10-da bir yazı yazdım. Bilirəm bu konfranslarda qəbilənizi tapmağa başlayacaqsınız. Zövqünüzə baxmadan sizin üçün biri var. Yalnız cəsarətli olmalı, şəbəkə qurmalı və onları tapmalısan. Sən tək deyilik, hamımız əvvəllər bir nəfərlik qrup idik. Gələcək. Kədərlənməyin.

Allah sizə dəstəyinizi və missiyanızı qurmağa kömək edəcək insanları göndərəcək.

Həmin məqaləni buraya nəzər yetirin.

5. Qorxu

Son mübarizə qorxudur. Təriflə, Qorxu, qəbul edilən travmatik hadisələrdən qaçmaq, gizlətmək və ya dondurmaq kimi fizioloji dəyişikliklərə və nəticədə davranış dəyişikliklərinə səbəb olan hiss olunan təhlükə və ya təhdid nəticəsində yaranan bir duyğudur.

İşimi tərk etməzdən əvvəl çox qorxurdum. Sevməkdən və uğurlu münasibət qurmaqdan çox qorxurdum. Hər gün irəliləməyə davam etmək üçün qorxu, şübhə və ümumi təfəkkürü aradan qaldırmaq üzərində işləyirəm. Öz bədəninizin həbsxanasında olduğunuz kimi qorxu hissi keçirəcəkdir. Qorxu səbəbindən ayağa qalxa və inkişaf edə bilməzsiniz. Qorxu səbəbiylə qadına / kişiyə yaxınlaşa bilməyəcəksiniz. Qorxu səbəbindən bu bloga, kitabınıza və ya podkastınıza başlamazsınız. Ancaq bunun haradan qaynaqlandığını və bu qorxunu aradan qaldırmaq üçün hansı hərəkət maddələrini qəbul edəcəyinizi qəbul etməlisiniz.

Yaxşı xəbər budur ki, işimi tərk etdim. Bu, mənim həyatımda etdiyim ən ağır iş idi.

Ən yaxşı xəbər 24 saat içində ən yaxşı dostuma evləndim. Bir YouTube Kanalımız var.

Daha da yaxşı xəbər budur ki, hələ imtina etməmişəm.

Mən qorxu ilə İMAN ilə mübarizə aparmağı seçirəm. Təsadüfən başlatdığım markamdır və hər kəsin imanı seçərək sevdikləri həyatı yaşamaları üçün mübarizə aparacağam. Sadəcə lider olduğum və getdiyim yolun şahidi olmalıyam. Bilirəm ki, əgər bunu mənim üçün edibsə, mütləq sizin üçün edəcəkdir. #İNAMLA ADDIMLA

Sənin üçün dua edirəm, Yasemin | Pretty Plug

PS Əgər hər hansı bir sualınız varsa, məni @__theprettyplug və ya DM-də @ jastheprettyplug-da tvit etməkdən çekinmeyin. Oxuduqlarınızı bəyənirsinizsə, yolunuza gələn daha çox məzmunu dəstəkləmək üçün mənə biraz Claps verin.

PSS Ayrıca hər Çərşənbə axşamı iman əsaslı sahibkarlardan motivasiya, təhsil və ilham gətirən # 1 Podcast olan Walk By Faith Podcast-a abunə olun və hədiyyə edə bilərsiniz. Bütün sevimli podcast axın platformalarında mövcuddur.