Xəyalları qovur

Artıq on ildən çoxdur tam işlə məşğul olduğumu düşünürəm ki, xəyal qurmağın, onu qovmağın, bunun üçün çalışmağın və yaşamağın necə olacağını söyləmək bacarığım var.

Görürsən ki, magistr dərəcəmi bitirəndə ətrafımdakı insanların çoxunun nə istəmədiyini istəmirdim. Bir laboratoriyada işləmək istəmirdim, qrant almaq üçün yazmaq istəmirdim, cins geyimlərimdə və köynəyimdə işləmək istəmirdim və s. Korporativ şirkətdə işləmək xəyalını yaşamaq istədim. Daban geyinməyim, hamar kostyumlar, bərk köynəklər, ipək bluza, qələm yubkalar və s.

Beləliklə, qəbul olunduğum, sevildiyim və hörmət etdiyim bir tədqiqat laboratoriyasında qalmaq əvəzinə mühitimi səmərəlilik, kağız dəyişdirmə və cəsarətlilik üçün tərk etdim və dəyişdirdim. deməkdir). Bir növ xəyalımı qovdum. Tam səmimi olsam, xəyalımın nə olduğuna əmin deyildim ... xəyallarımın indi nə olduğuna dair daha aydın olduğumu deyil, yıxıldığımı ...

Hər halda “xəyalımı” qovdum. Özümə təcrübəçi kimi bir mövqe qazandım və ipləri "ən yaxşıdan" öyrəndim. Bu anda şəxsiyyət vəsiqəm mənim yetkin olduğumu, böyüklər kimi göründüyümü və böyüklər kimi davrandığımı düşündüm. Oğlan, səhv etdim.

Sonradan bildim ki, işlədiyim keçmiş rəhbərin əslində narahatlığı var və nəzarətçinin rəhbərinin hirs idarəetmə problemləri var. Həm keçmiş rəhbər, həm də nəzarətçinin nəzarətçisi sıfır emosional zəkaya malikdir. İdarəetmə ideyası ən yüksək səslə qışqıranların ən çox işini görməsidir. Deməyə ehtiyac yoxdur ki, Edeni tərk edib, qadağan olunmuş yeməyi dadmaq istədim deyə cəhənnəmə getmiş kimi hiss etdim.

Hər halda, şüursuzluq (sözün və məcazi mənada) sayəsində on ildən çox qalmağı bacardım və həqiqətən bu karyerada irəliləyirəm (narahat rəhbər və qəzəbli rəhbərin nəzarətçisini səsləndirir - bundan sonra Dinamit Cütlüyü deyilir - dinamik deyil). Bu onilliyin çox hissəsi Dynamite Duo-nun altında idi, niyə? - deyə soruşduğunuzu eşitdim. Səbəbini bilmirəm. Birtəhər bilmirəm niyə özümə karyera yolumu dəyişdirmək və ya başqa bir şey sınamaq imkanı vermədim. Problemin başqalarına deyil, içimdə olduğunu düşünməyə davam etdim.

Bəlkə də çox heyran olduğum qətilik, inciklik, elastiklik. Və ya daha çox, xəyalları qovmağın başqa yollarının olduğunu və ya başqa xəyalların olduğunu düşünmədim ... Bəzi məqamlarda bəlkə də Dynamite Duo'nun bəlkə də normal olmadığını və böyüklərin başqa birinə rəftar etmədiyini başa düşdüm böyüklər bu şəkildə. Həyata keçmək böyüdü və böyüdü Dynamite Duo'nun etdiklərinin çox səhv olduğunu başa düşdü.

Düşünürəm ki, reallaşdırma yetkin olmaq - həqiqi yetkin olmaq kimi şeylərin reallaşması ilə bir araya gəldi. Əsl yetkin olmaq nədir? Düzdü, indi mənim üçün bu belədir: Nə etdiyimə, necə etdiyimə və nəyə görə etdiyimə cavabdeh olmaq. Mənası, boşqabımda olmayan və ya olmayan bir şey üçün heç kəsi günahlandırmıram. Məndə olan və olmayanlarımla cavabdehəm. Bir şeydən məmnun deyiləmsə ya münasibətimi dəyişdirirəm (bu mənə çox vaxt və enerjini lazım olduğu qədər alır, amma hey mən öz eqosumu sevirəm) ya da sadəcə buna dözürəm.

Əslində bu yazının bütün məqamının nə olduğunu bilmirəm. Düşünürəm ki, sadəcə bir xəyalım var idi, onu təqib etdim, onu izlədiyim zaman zərbə aldım və indi də - inadkar qan, tər və göz yaşları vasitəsilə əldə etdim.

O xəyalımı reallaşdırmaqdan məmnunam? Güman edirəm ki. Bunu etdiyimə və bundan yaxşı çıxmağım üçün xeyir-duaya sahib olduğum üçün minnətdaram, amma kədərli olan odur ki, bəlkə də səhv yuxunu qovduğumu başa düşdüm.

Ancaq bütün bunları söylədikdə, heç olmasa indi bir xəyalın dalınca getməyi bilirəm! Necə? Bu şəkildə:

1. bu barədə çox inadkar olmaq;
  2. ilk cəhd işləmirsə, başqa bir şəkildə cəhd edin (fərqli marşrut, fərqli şirkət, fərqli mentorlar və s ola bilər);
  3. özünüzə başqa seçim verməyin (yəni zəmanət verməyin);
  4. bunu xatırla: "Günlər uzun, amma illər keçdi" .. və ya buna bənzər bir şey .. Həqiqi təklifi axtarmağa get ..;
  5. çox mütləq PATIEN T. olun

Niyə? çünki lal olan ilk üçü özümdə etdim, amma №4 və №5 mənə daha asan bir gediş verərdi.

Rəbb, ey Qüdrətli Allah, xahiş edirəm, növbəti xəyallarım üçün # 5-ə girməyi mənə nəsib et! Oh, və bu növbəti yuxu DREAM olubsa və ya sadəcə bir xəyaldırsa, əvvəlcədən mənə məlumat verilə bilər. Təşəkkür edirəm!

Barışın və sevin.